AINUS ÜLE-EESTILINE TUDENGILEHT

.
advertisement

Vabatahtlikust tööst võib välja kasvada unistuste palgatöö

Vabatahtlikust tööst võib välja kasvada unistuste palgatöö

Vabatahtlik tegevus annab teadjate inimeste sõnul palju rohkem, kui võtab. Harva midagi materiaalset, peaaegu alati häid emotsioone, heal juhul töökogemust ja parimal juhul isegi töökoha.

Vabatahtliku tegevuse arenduskeskuse Tuulike Männi sõnul ei teatud veel 10 aastat tagasi Eestis vabatahtlikkusest eriti midagi. Kui kuuldi, et on inimesi, kes teevad tööd ilma rahata, siis arvati, et nad on kas väga imelikud või väga rikkad ja neil pole midagi muud teha.

„Täna juba teatakse, et vabatahtlik on täiesti normaalne inimene. Uuritakse rohkem, et mida üks vabatahtlik teeb ja kuidas vabatahtlikuks saada. Samas see, mida vabatahtlik tegevus vabatahtlikule endale annab, vajab veel palju rääkimist. Tööandjad, eriti ettevõtted ja avalik sektor, ei tea veel piisavalt, et vabatahtlik tegevus võib pakkuda reaalset töökogemust.“

Palju oleneb muidugi ka konkreetsest tegevusest. Vabatahtlikud võivad tegutseda iseseisvalt – näiteks näevad, et keegi vajab abi või mingi asi tahab korda tegemist ning rakendavad aitamiseks juba oma olemasolevaid oskusi ja teadmisi.

Aga kui vabatahtlikud tegutsevad näiteks mõne vabaühenduse juures (MTÜ, SA), kus nende tegevust rohkem korraldatakse ja neid erinevatesse tegevustesse kaasatakse, siis kindlasti annab see Männi sõnul organisatsioonis ja meeskonnas töötamise kogemust, mida koolipingist ju kaasa ei saa. Sõltuvalt tegevusest saab praktiseerida keeleoskust, arendada arvutioskust, kirjutada projekte ja rahataotlusi või harjutada ürituste korraldamist.

Vabatahtlik tegevus CV-s

Tööandjad võiksid Männi hinnangul CV-s märgitud vabatahtlikku tegevusse suhtuda samamoodi nagu kõikidesse teistesse kogemustesse. Kui tööle tahtjaid on palju ja tase küllalt võrdne, siis mida näitab inimese kohta see, et ta CV-s on kirjas vabatahtlik töö?

„See näitab seda, et inimene on tõenäoliselt initsiatiivikas, hooliv, aktiivne. Ta tõuseb püsti ja tegutseb, kui ta näeb, et midagi on vaja ära teha. Tõenäoliselt ei ole selline inimene väga passiivne. Minu enda kogemus näitab, et eriti oluline on just initsiatiivikus,“ kirjeldab Mänd.

Ka Lõuna-Eesti suurima kinokeskuse Cinamon turundusjuht Triin Sasi, kes on pidanud läbi töötama väga palju tudengite CV-sid, arvab, et vabatahtlik tegevus näitab eelkõige kandidaadi aktiivsust. „Kui tudeng tahab tööle tulla ja tal ei ole eriti töökogemust, siis vabatahtlikuks olemine näitab vähemalt seda, et ta on midagigi teinud. Et ta ei ole päevad läbi ainult raamatukogus istunud ja õppinud.“

Sasi sõnul võib vabatahtlikult tööandjana oodata ka näiteks seda, et ta on kogenud meeskonnas töötamist. Seega soovitab Sasi kindlasti kõik sellised kogemused CV-sse kirja panna.

Vabatahtlikust tegevjuhiks

Pagasiks suur teatrihuvi ja peas kajamas vajadus TÜ Viljandi kultuuriakadeemias kultuurikorralduse eriala praktika jaoks hea koht leida, läks ka Marika Goldman mõni aasta tagasi Draamale vabatahtlikuks.

„Esimese aasta olin lihtsalt vabatahtlik, ma ei teadnud ega tundnud kedagi, lihtsalt joobusin teatrist ja nautisin vabatahtlike rõõme. Järgmine aasta oli koolis vaja teha praktika, mille sooritasin Draama programmijuhi Kadri Kasterpalu juures. Siis jäin neile juba meelde ja nad said aru, et ma olen võimeline festivalil veel midagi tegema. Järgmine aasta kutsusid nad mind sinna tööle arutelude koordinaatoriks. Ja siis sel aastal kutsus peakorraldaja Margus Kasterpalu mind tegevjuhiks,“ kirjeldab Marika oma muinasjutulist teekonda vabatahtlikust tegevjuhiks.

Marika julgeb soovitada samalaadset teekonda ka teistele. Tema arvates võiks kõigepealt just vabatahtlik olla ja näha, kas see valdkond sulle üldse meeldib või ei. See on hea koht, kust alustada. Vastutus on optimaalne – see ei ole suur, aga samas ei saa ka midagi päris tegemata jätta.

„Mina olen käinud vabatahtlikuks nii PÖFFil kui ka Draamal ja minu kogemus näitab, et kui vabatahtlikul tekib soov midagi rohkemat teha, siis tuleb korraldajatega rääkida ja see on kindlasti võimalik. Tegijad on alati väga toetavad olnud ja vastu tulnud,“ räägib Marika.

Grete Kõrgesaar omandas keskkooli ajal vabatahtlikku kogemust esmalt Hansapäevadel ja Vanalinna päevadel ning sel suvel kutsutigi ta Hansapäevadele ja Europeade festivalile samas meeskonnas töötajana kaasa lööma. Lisaks saab ta kommunikatsioonialast praktikat Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskuses vabatahtlikuna töötades.

Grete sõnul on tööle kandideerides vabatahtliku töö kogemusega siiski näiteks viieaastase palgatöö kogemuse vastu päris raske saada.“Tahaks loota, et tänapäeva Eestis tööandjad juba üldiselt arvestavad ka vabatahtliku tegevuse kogemust CV-s, aga ma ei ole selles nii kindel. Seda tegelikult peaks tegema, vabatahtlikku tööd ei tohiks kindlasti alahinnata.”

Vabatahtlikud on ühel nõul, et inimesed, kes vabatahtlikku kogemust enda jaoks hindavad, peaks olema kõrgelt hinnatud ka tööturul. Oma vaba aja panustamine näitab kindlat motiveeritust midagi ära teha ja vabatahtlikeks olnud kipuvad tavaliselt olema aktiivsemad ja avatumad kui need, kel seda kogemust pole.

“Kõik need inimesed, kellega ma olen vabatahtlike maailmas kokku puutunud, jõuavad tohutult palju, nad on hästi vaimuerksad ja üldse väga imetlusväärsed,“ annab Grete tööandjatele julgustust.

 


Vabatahtliku pass aitab kogemust kirjeldada

Vabatahtliku pass on mõeldud igale vabatahtlikule, kes soovib vabatahtliku tegevuse käigus saadud teadmised, oskused ja kogemused üles tähendada.

Kuna kõiki teadmisi ja oskusi ei tõenda diplom või tunnistus, siis vabatahtliku pass on hea vahend vabatahtlikus tegevuses omandatud kogemuste kirja panemiseks ning seda saab kasutada koos elulookirjeldusega tööturul, õpingutes või stipendiumidele kandideerides.

Mõned küsimused:

Peamised ülesanded ja tegevused vabatahtlikuna (Mida vabatahtlikuna tegid? Abiks kirjeldamisel: puutusin kokku … valdkonnaga; suhtlesin eakatega, lastega, võõrkeeles, …; organiseerisin/korraldasin …; juhtisin/juhendasin …; meeskonnas oli minu roll …; osalesin …; lahendasin probleeme jms.)

Vabatahtliku enesehinnang/-analüüs (Siin saad lähtuda oskuste ja teadmiste loetelust. Pane kirja suurimad õnnestumised, väljakutsed; mida õppisid saadud kogemustest; kuidas saad omandatud oskusi ja teadmisi edaspidi kasutada.)

Loetle omandatud/täiendatud sotsiaalsed, organisatoorsed, keeleoskused, erioskused, arvutioskused, muud oskused.

Vabatahtliku töö kuulutused, vabatahtliku passi ja rohkem infot leiad aadressilt www.vabatahtlikud.ee


Kadri Inselberg, Kertu Vider

Foto: Jassu Hertsmann

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>