Eestis on see viltu, et erasektor pole ära tabanud, et tudeng on tema teenimisvõimalus.  ( EMÜ rektor Mait Klaassen )
Eesti ülikoolide eripära on see, et nad ei ole mõeldud tudengitele. Ülikoolid sõdivad alati meelsamini oma tudengite kui riigiga.  ( Peeter Kreitzberg )
Tudengit ei murra miski, isegi mitte tudengivaimu puudumine.  ( Kertu Kalmus, EPL Online’i toimetaja )
Kõik Eesti kõrgkoolid kokku annavad maailma mastaabis välja ühe mitte eriti suure ülikooli mõõtmed.  ( Mihhail Lotman )
Meie ülikoolide mõõdupuud asuvad Helsingis ja Stockholmis. Üha enam ka Oxfordis, Berliinis ja Harvardis.  ( president T. H. Ilves )
Suurrahvad saavad haridusega eksperimenteerida. Meid on nii vähe, et iga andekas inimene on kulla väärtusega.  ( Jaak Allik )
Noortele inimestele peaks olema eeskujuks Tartu, kus akadeemilised üliõpilased oskavad pidutsemisel selgelt piiri pidada.  ( Andrus Ansip )
Hea tudeng jõuab samal ajal kuulata, kirjutada, pingi alla sms-ida ja kolmanda silmaga meili lugeda.  ( Priit Pullerits )
Eelmine  Järgmine
September 2011

Kuulutused

KUULUTA SIIN! Tahad, et sinu kuulutust loeks iga päev sajad üliõpilased? Kuuluta Üliõpilaslehe veebiküljel.

Veel kuulutusi...


Sel suvel võttis Tartu ülikool taas üle mitme aasta üliõpilaskandidaate vastu paremusjärjestuse alusel, mis on kaasa toonud vastuvõetute üldise taseme märgatava tõusu. Teisalt aga on lävendi kaotamine tekitanud sisseastujates ebakindlust, mistõttu haarasid kandidaadid võimalikult palju kohti eri pingeridades ja istusid enne lõpliku otsuse tegemist nii-öelda mitmel kohal korraga.Suve hakul uuendas Tartu ülikooli Pärnu kolledž lepet, mille alusel on suvepealinna tudengitel võimalus õppeperioodiks Pärnu linna majutusasutustesse elama asuda. Sellel aastal pakub soodushinnaga tube Taastusravikeskus Estonia, kus voodikoha eest tuleb tasuda vaid 70 eurot ja terve toa eest 140 eurot kuus.

Euroopa Üliõpilasliidu esimeheks valiti sel kevadel esmakordselt eestlane. Noormehe nimeks Allan Päll. Allani Facebook'i profiil on täielik. Seal on muuhulgas täpselt sada huviala ja isegi CV. Allan räägib oma elust ning veidrustest Eesti ja Euroopa kõrghariduses.


Tarko Juuse ja Jarno Sild tõestavad, et Ajujahil löövad läbi nii eluaegsed unistused kui ka huvitavad äkkmõtted.
PJ Harvey ”Let England Shake”Üliõpilaslehe toimetus: F.R. Kreutzwaldi 4, 10120 Tallinn, tel:6400427, faks:640 0502 .
Veebitoimetaja: . Reklaam: Struktuur Meedia