Noortele inimestele peaks olema eeskujuks Tartu, kus akadeemilised üliõpilased oskavad pidutsemisel selgelt piiri pidada.  ( Andrus Ansip )
Kõik Eesti kõrgkoolid kokku annavad maailma mastaabis välja ühe mitte eriti suure ülikooli mõõtmed.  ( Mihhail Lotman )
Meie ülikoolide mõõdupuud asuvad Helsingis ja Stockholmis. Üha enam ka Oxfordis, Berliinis ja Harvardis.  ( president T. H. Ilves )
Tudengit ei murra miski, isegi mitte tudengivaimu puudumine.  ( Kertu Kalmus, EPL Online’i toimetaja )
Hea tudeng jõuab samal ajal kuulata, kirjutada, pingi alla sms-ida ja kolmanda silmaga meili lugeda.  ( Priit Pullerits )
Suurrahvad saavad haridusega eksperimenteerida. Meid on nii vähe, et iga andekas inimene on kulla väärtusega.  ( Jaak Allik )
Eestis on see viltu, et erasektor pole ära tabanud, et tudeng on tema teenimisvõimalus.  ( EMÜ rektor Mait Klaassen )
Eesti ülikoolide eripära on see, et nad ei ole mõeldud tudengitele. Ülikoolid sõdivad alati meelsamini oma tudengite kui riigiga.  ( Peeter Kreitzberg )
Eelmine  Järgmine
September 2011

Kuulutused

KUULUTA SIIN! Tahad, et sinu kuulutust loeks iga päev sajad üliõpilased? Kuuluta Üliõpilaslehe veebiküljel.

Veel kuulutusi...
Tartu ülikooli tudengite uus abimees m-ÕIS


Juba suve keskpaigast on ka Tartu ülikooli õppeinfosüsteemi kasutajatel võimalus mugavalt ja kiirelt ÕISi külastada, kasutades selleks oma mobiiltelefoni. Seejuures pole vahet, kas ligipääsu Internetile tagab nutitelefon või mõni vähemnutikas mobiil. Lehekülje aadressiks on m.ut.ee.

Tartu ülikooli infosüsteemide talituse projektijuhi Mehis Tuisu sõnul ei olnud uue lehekülje eesmärk viia kõiki ÕISi funktsioone mobiili sisse, vaid anda kiire ligipääs mõnele tähtsamale asjale, et tudengid saaksid vajalikud toimingud kas või jooksu pealt ära teha. Seepärast polegi võimalik m-ÕISis ennast ainetele registreerida, küll aga saab vaadata juba registreeritud ainete loendit ja tunniplaani. Rebastele tuleb kindlasti kasuks ka kiire võimalus vaadata, kus loeng täpselt toimub.

Tartu ülikooli enda tegijate käe all valminud lehekülg ei ole ennast veel arengus ammendanud. “Tegemist on tegelikult sellise esmaversiooniga. Võimalik, et kellelgi tekib veel probleeme m-Õisi kasutamisega,” ütles Tuisk, “kuna mobiilimarke on väga palju ja ilmselgelt ei ole meil endal kõiki neid telefone käepärast.” Kõigist probleemidest uue lehekülje kasutamisega võivad tudengid infotalitusele julgelt teada anda. Lisaks on oodatud ka kõik ettepanekud selle suhtes, mis sorti tegevusi veel mobiili jaoks mugavamaks võiks muuta.
Kommenteeri


Üliõpilaslehe toimetus: F.R. Kreutzwaldi 4, 10120 Tallinn, tel:6400427, faks:640 0502 .
Veebitoimetaja: . Reklaam: Struktuur Meedia